sobota, 22 kwietnia 2017

Moje fascynacje muzyczne

Piosenka Mirka Suligi do słów Krzysztofa Dzikowskiego "Czy to jest ulica dobra" w wykonaniu grupy "Wędrowne Gitary" budzi we mnie silne emocje i zachwyca swoim ciepłym brzmieniem w połączeniu z silnymi, rockowymi akcentami i charakterystycznym riffem. Niepospolity talent kompozytorski Mirka zadziwia mnie w każdej nowej piosence. Także tym razem wykreował niezwykle klimatyczny kawałek. Do nostalgiczno-melancholijnego tekstu Krzysztofa Dzikowskiego skomponował i zaaranżował muzykę, która jest magią dla uszu, fascynuje klimatem, popisem wokalnym i wspaniałymi solówkami gitarowymi. Mirek wykreował piosenkę niebanalną, niezwykle energetyczną i kipiącą od gitarowych wibracji, jednocześnie wzruszającą swoim klimatem i brzmieniem, raz delikatnym, raz ostrym. Tekst i muzyka współbrzmią w niej doskonale. Obok tej piosenki nie można przejść obojętnie. Słuchałem jej wiele razy, za każdym razem z coraz większą sympatią. Apetyt na kolejne piosenki Mirka Suligi i jego "Wędrownych Gitar" rośnie w miarę słuchania. "Czy to jest ulica dobra" jest hitem w pełnym tego słowa znaczeniu. Zapraszam do słuchania, najlepiej wielokrotnego, tak długo, aż wszystkie akordy i słowa zapiszą się w pamięci.

"Czy to jest ulica dobra" - muzyka Mirosław Suliga, słowa Krzysztof Dzikowski
Wędrowne Gitary w składzie:
Mirosław Suliga - wokal, gitary akustyczna i elektryczna
Jarosław Chudziński - gitary akustyczna i elektryczna
Dariusz Jedut - gitara basowa
Grzegorz Wnęk - instrumenty perkusyjne

3 komentarze:

  1. pytanie do autora bloga: czy aby piosenka pojawiła się na stronie bloga musiał Pan "grzebać" w html czy da się to zrobić bez tego? Będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. W zasadzie nie publikuję "komentarzy", które nie odnoszą się do treści prezentowanych na moim blogu i są nie podpisane. Tym razem czynię wyjątek i odpowiadam: niestety blogi nie posiadają wbudowanych odtwarzaczy muzyki, można to zrobić za pomocą kodów HTML, ale trzeba znać choć trochę język HTML i wiedzieć jak to zrobić. W przypadku mojego bloga jest to trochę skomplikowane. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. wspaniałe wykonanie......owacje stojąc wiosenne pozdrowienia przesyłam życząc radości z każdego dnia

    OdpowiedzUsuń