środa, 26 marca 2014

Wieczór artystyczny "Zapach lata". Bergkamen, 17.03.2012

Mój trzeci tomik poezji “Zapach lata”, zawierający 51 lirycznych i nastrojowych utworów, zainspirował Alexandrę Kulik oraz Tomasza Wakarecy tak dalece, iż postanowili wraz ze mną, podczas wieczoru artystycznego, który odbył się 17 marca 2012 roku w Bergkamen, zaprezentować prace artystyczne, pozornie bardzo różne, oparte na myśli przewodniej tej książki, przepełnione zapachami lata, pełne ciepłych skojarzeń i refleksji. W pierwszej poetyckiej części programu prezentowałem swoje wiersze a Tomasz Wakarecy grał muzyczne wariacje na temat. Obrazy Alexandry Kulik, które powstały do konkretnych wierszy, były próbą malarskiego tłumaczenia wiersza na obraz. Próba bardzo udana, oddająca ciepłe klimaty i liryczne nastroje, tak charakterystyczne dla moich tekstów. Niezwykłe było także to, iż malarka, inspirowana przeczytanymi wierszami, użyła przeróżnych technik malarskich, które wzbogaciły przekaz i podkreśliły  jej uniwersalność twórczą. Tomasz Wakarecy przygotował na ten wieczór własne kompozycje, inspirowane moją poezją a także doposowując się wspaniale do tematu i klimatu, przedstawił w drugiej części programu własne piosenki, wesołe i bezpretensjonalne obrazy jego wyobraźni. Gościnnie wystąpił duet Pol-Ton, czyli Grażyna i Roman Szklarscy, którzy porwali swoimi piosenkami całą publiczność do tańca. Organizatorem imprezy oraz wystawy była Violetta Kruk-Kadzioch. Pomysł i współorganizacja programu Halina Kostrzębska.


Wystawa obrazów Alexandry Kulik
Waldemar Kostrzębski
Roman Szklarski, Alexandra Kulik, Tomasz Wakarecy,
Waldemar Kostrzębski, Grażyna Szklarska

Nazwiska wszystkich wykonawców biorących udział w programie, znajdują się na plakacie, do obejrzenia w zakładce Plakaty i zaproszenia

2 komentarze:

  1. podoba mi się oprawa artystyczna waszych imprez;podejrzewam,że wszystko jest przemyślane i dopięte na ostatni guzik

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję za ten komentarz. Wszystko w ramach naszych możliwości finansowych, ponieważ nie mamy sponsorów. Staramy się jak możemy.

    OdpowiedzUsuń